مشاوره و کوچینگ تحصیلی

بسمه تعالی

 

طرح کوچینگ تحصیلی

 

کوچینگ چیست؟

کوچینگ مجموعه مهارت‏ هایی است که به شما کمک می­ کند از نقطه ‏ای که در آن قرار گرفته ‏اید، به نقطه­ ای برسید که همیشه دوست داشته ­اید به آنجا برسید.

 

نقشۀ راهنما…

کوچینگ به شما کمک می­ کند:

۱- اهدافی برای خود مشخص کنید.

۲- اهداف خود را اولویت ­بندی کنید.

۳- برای رسیدن به اهداف خود برنامه­ ریزی کنید.

۴- و در نهایت برای کسب این اهداف دست به اقدام مفید بزنید.

 

تعلیم ­دهندۀ رانندگی به مقصد اهداف بزرگ…

کوچینگ را می‏توان به رانندگی تشبیه کرد. رانندگی یک مهارت است که برای فراگیری آن به تمرین­ های مداوم نیاز دارید، امّا به محض آن که این مهارت در ذهن شما نهادینه شد دیگر هیچ‏ گاه آن را از یاد نخواهید برد. کوچ تحصیلی دقیقأ این مهارت را به شما آموزش خواهد داد.

 

آزادی عمل…

به علاوه این شما هستید که تصمیم می­ گیرید از این مهارت در چه زمینه ‏ای بهره بگیرید:

  • زندگی شخصی
  • محیط کار
  • تحصیل
  • و یا هر حیطه دیگری که خودتان صلاح می ‏دانید.

 

تاریخچه کوچینگ تحصیلی

  •  پیشینۀ کوچینگ تحصیلی به دانشگاه‌­های انگلیس به ویژه دانشگاه آکسفورد برمی‌گردد.
  •  از اواخر قرن نوزدهم در این دانشگاه‌­ها عدّه‌ای از دانشجویان سال بالاتر یا مقطع تحصیلات تکمیلی به عنوان مربّی mentor در کنار دانشجویان تازه‌وارد قرار می‌گرفتند.
  •  دانشجویان می‌توانستند در محیط خوابگاه دانشجویی یا دانشگاه با مربّی خود در ارتباط باشند و سؤالات خود را از او بپرسند.

 

کوچینگ تحصیلی چیست؟

۱- کوچینگ تحصیلی Study Coach شاخۀ جدیدی از کوچینگ است که مورد استقبال محصّلین، دانشجویان و دانش­ پذیران قرار گرفته است.

۲- ابزاری بسیار مؤثر برای به دست آوردن توانایی­  کنترل استرس، مدیریت زمان و ایجاد انگیزه، برنامه­ ریزی، هدف­ گذاری تحصیلی و … است.

۳- یک پروسۀ فعّال است که بر همکاری کوچ (مربّی) و شخص در حال تحصیل تمرکز دارد.

 

چرا باید به کوچ تحصیلی مراجعه  کنم؟

اکثر ما تا به حال حدّاقل یک­بار به مشاوران تحصیلی مراجعه کرده­ایم. در این مراجعات مشاور محترم سؤالاتی در مورد وضعیت تحصیلی می‏پرسد و نقاط ضعف و قوّت را در دروس مختلف پیدا می­کند و بر اساس این نقاط ضعف و قوّت برنامۀ مطالعه درسی را ارائه می‏کند.

ما هم به منزل می­رویم اما مطمئن نیستیم بتوانیم این برنامه را دقیق و مو به مو اجرا کنیم یا اینکه اصلأ این برنامۀ پیشنهادی به درد ما می­خورد یا نه. حتّی در اکثر اوقات بعد از چند روز مطالعه طبق برنامه به این نتیجه می­رسیم که من اصلأ به درد این کار نمی­خورم و هرگز نمی­توانم دانش آموز موفّقی باشم.

ما در کوچینگ تحصیلی دانش­آموزان را از پایه می‏سازیم در واقع خشت اوّل را اصولی بنا می­کنیم و یکی یکی خشت‏های بعدی را طراز و صاف روی آن قرار خواهیم داد.

 

روند کوچینگ تحصیلی:

۱- دریافت اطلاعات دانش‏ آموز و والدین او از قبیل اطلاعات تحصیلی، مسایل شخصی مرتبط با تحصیل، آسیب‏شناسی مطالعه و غیره با استفاده از فرم‏ های مربوطه، گاهی اوقات بعضی مسایل بظاهر بی‏ اهمیت دلیل ناکامی ‏های ماست که به سادگی قابل رفع است و فقط نیاز به شناخت دارند.

۲- مدیریت ذهن و طرز فکر برای دانش‏ آموز به صورت کارگاه برای حل مشکلات فکری دانش ‏آموز و والدین. اولین عامل در موفقیت هر فردی طرز فکر اوست. دانش ‏آموزانی موفق خواهند بود که در هر برهه طرز فکر مناسبی داشته باشند از دیگر سو بعضی از والدین طرز فکرهایی دارند که بخیال خود به فرزند خود کمک می‏ کنند اما در واقع چنین اتفاقی نمی‏افتد.

۳- در صورت نیاز روانشناسی رفتاری دانش ‏آموز و والدین توسط متخصصان برای حل مشکلات رفتاری دانش ‏آموز و والدین او

۴- کارگاه انگیزه به عنوان سوخت و انرژی ماشین موفقیت دانش ‏آموزان، چرا که بدون داشتن انگیزه، انرژی لازم برای تلاش و فعالیت را نخواهند داشت.

۵- کارگاه هدفگذاری به منظور هدفمند کردن تحصیل دانش ‏آموز و خروج از سردرگمی و ایجاد انگیزه مضاعف برای رسیدن به موفقیت همچنین استفاده از مهارت هدفگذاری در بقیه مراحل زندگی بجز تحصیل

۶- کارگاه مدیریت زمان برای از بین بردن وقت‏ های تلف شده زیادی که در زندگی هر فردی به صورت خواسته یا ناخواسته وجود دارد و مانع از اجرای دقیق برنامه‏ های دانش ‏آموز می‏شود.

۷- دوره جامع سبک زندگی حرفه ‏ای شامل:

– افزایش عملکرد و بازدهی: با داشتن روتین‏ های روزانه مثل روتین صبحگاهی و شبانه به افزایش انرژی، انگیزه و بازدهی افراد کمک می کنیم.

– رفع اهمال‏ کاری: در اکثر افراد تنبلی و اهمال‏ کاری دلیلی مهم برای عدم فعالیت است و رفع اهمال‏ کاری گامی مهم در جهت رسیدن به اهداف و موفقیت برای آنها تلقی می‏ شود.

– ساخت عادت ‏ها: زندگی ما را مجموعه‏ ای از عادت‏ها می‏ سازند پس برای پیش‏گرفتن سبک زندگی حرفه ای باید بتوانیم از عادت‏های منفی و مخرب دوری کنیم و عادت‏های خوبی را در خود به وجود بیاوریم.

– تمرکز: مهمترین عامل در بازدهی کارها و فعالیت های ما داشتن تمرکز بالا در حین انجام آن کار است.

– مدیریت تکنولوژی: زندگی امروزه‏ بشر بسیار متاثر از تکنولوژی است و در صورتی که نتوانیم تکنولوژی و استفاده از آن را مدیریت کنیم مسلما تکنولوژی زندگی ما را مدیریت خواهد کرد.

– فعالیت بدنی و تغذیه: برای داشتن انرژی بدنی لازم و در نتیجه افزایش بازدهی در هر فعالیتی وضعیت جسمانی مناسب یکی از فاکتورهای بسیار موثر است و دو فاکتور مهم در وضعیت جسمانی فعالیت بدنی مداوم و رژیم غذایی مناسب است.

 

۸- کارگاه کنترل استرس و اضطراب: هر انسانی با استرس و اضطراب مواجه است که البته یکی از لازمه‏ های زندگی است؛ اما همین استرس و اضطراب گاهی آنقدر زیاد می‏شود که نیاز به کنترل دارد و در صورت عدم کنترل زندگی، سلامت و فعالیت ‏های ما را تحت تاثیر قرار می‏ دهد.

۹- کارگاه روش نوین تست‏ زنی: در امتحانات تستی فاکتورهایی مانند: زمان، سرعت، تصمیم‏ گیری سریع و … وجود دارد که آزمون ‏های تستی را از آزمون‏ های تشریحی متمایز می ‏کند پس نمی توان در آزمون‏ های تستی مانند آزمون ‏های تشریحی عمل کرد و باید روش تست‏ زنی را بیاموزیم.

 

 خدمات ویژه این دوره:

۱- برنامه ‏ریزی درسی به روش نوین و بر اساس علم روز دنیا به صورت هفتگی همراه با تحلیل آزمون‏ ها

۲- پشتیبانی و کوچینگ در طول دوره ( کوچینگ فردی و تحصیلی)

۳- مشاوره فعالیت بدنی

۴- تخفیف ویژه برای تهیه رژیم غذایی ویژه دانش آموزان از دکتر زینو

۵- تحلیل روزانه عملکرد دانش‏ آموز با استفاده از ارزیابی روزانه که خود دانش‏ آموز از عملکرد خود خواهد داشت.

۶- شرکت در کارگاه ‏های مهارت مطالعه

۷- شرکت در سمینارها یا مشاهده فیلم سمینارها به صورت رایگان

۸- خرید انواع کتاب‏ های کمک درسی با تخفیف ویژه

۹- شرکت در آزمون‏ های قلمچی با تخفیف ویژه

۱۰- انتخاب رشته

 

شروع دوره: ۱ مرداد ۱۳۹۹

مبلغ سرمایه گذاری: ۵ میلیون و نهصد هزار تومان (تخفیف ثبت نام زودهنگام ۳ میلیون تومان می باشد که می توانید با ۲ میلیون و نهصد هزار تومان ثبت نام کنید)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۸۲۱۵۲۱۰-۰۳۵ تماس بگیرید.